WPŁAĆ

Michał Sala urodzony 04.05.2005r o czasie w stanie dobrym stan po urodzeniu oceniono na 9/10 w skali Apgar z hipotrofią 2330g ,obniżonym napięciem mięśniowym ,rozszczepem podniebienia wtórnego , zezem zbieżnym obu oczu oraz szpotawym ułożeniem  stopek. W 7 miesiącu życia Michałka rozpoznano mózgowe porażenie dziecięce pod postacią niedowładu czterokończynowego, opóźnienia rozwoju psychoruchowego, padaczki lekoopornej (Michałek na stałe przyjmuje 4 leki)

Michał nie siedzi, nie chodzi, nie mówi, wymaga intensywnej rehabilitacji,ćwiczeń neurologopedycznych oraz pedagogicznych.

Syn został starszym bratem, urodziła nam się 21.04.2017r córeczka, śliczna dziewczynka. Agatka niestety podobnie jak Michał, pomimo, że urodziła się o czasie w stanie dobrym ocenionym przez lekarzy 9/10 w skali Apgar z hipotrofią 2560g,obniżonym napięciem mięśniowym,zezem zbieżnym obu oczu.W 2m-ż wykryto wadę serca ubytek miedzy przedsionkowy  ASD II  , który jest na tyle duży, że sam się nie zrośnie, potrzebny jest zabieg. Córka jest pod opieką Ślaskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu . Agatka jest opóźniona psychoruchowo do tej pory jeszcze nie siedzi,od 3m-ż jest rehabilitowana.

W 7 miesiącu życia u Agatki rozpoznano epilepsje . Agatka wymaga intensywnej terapii ruchowej, logopedycznej oraz integracji sensorycznej.

Świat się nam zawalił, pragnęliśmy mieć chociaż jedno zdrowe dziecko, niestety los nas nie oszczędził. Teraz musimy walczyć także o naszą córkę, żeby chociaż ona mogła funkcjonować samodzielnie na tym świecie.

W chwili obecnej nie jesteśmy w stanie pokryć wszystkich kosztów zajęć  terapeutycznych naszych dzieci. Dlatego tez zwracam się z prośba o pomoc o wsparcie finansowe na  rehabilitacje Agatki i Michałka!!!     Rodzice


Świat się nam zawalił, pragnęliśmy mieć chociaż jedno zdrowe dziecko, niestety los nas nie oszczędził. Teraz musimy walczyć także o naszą córkę, żeby chociaż ona mogła funkcjonować samodzielnie na tym świecie. Michał na zawsze zostanie już z nami, a my musimy to unieść w aspekcie fizycznym i psychicznym. Jaka każda matka czekałam na dziecko i cieszyłam się, kiedy zbliżało się rozwiązanie.

Potem płakałam, gdy lekarze wymieniali wszystkie nieprawidłowości – hipotrofię 2330g, obniżone napięcie mięśniowe, rozszczep podniebienia wtórnego, zez zbieżny obu oczu oraz szpotawe ułożenie stopek.

Agata i Michał Sala

To wszystko było jak najostrzejsze szpile, które wbijano mi w serce. W 7 miesiącu życia mojego synka dostałam cios kończący życie w nadziei – porażenie mózgowe dziecięce, pod postacią niedowładu czterokończynowego, opóźnienie rozwoju psychoruchowego, padaczkę lekooporną. Byłam wstrząśnięta i płakałam, kiedy tylko pomyślałam, że mój synek nigdy nie stanie na własnych nogach, nie powie mamo, a nawet sam się nie naje. Inne dzieci będą szły do szkoły, na studia, będą zakładały rodziny, a mój Michał będzie wciąż w tym samym miejscu, wciąż bez szans na to, co nazywamy normalnością, a jednocześnie czego tak nie doceniamy.

Dzisiaj mój synek ma już 12 lat. Jego rówieśnicy mają już swoje sprawy, pasje, zainteresowania, a Michał nie siedzi, nie chodzi, nie mówi, wymaga intensywnej rehabilitacji, ćwiczeń neurologopedycznych, pedagogicznych. Obojętnie czego nie zrobię, ile razy zabiorę mojego syna na turnus rehabilitacyjny, zawsze to będzie za mało. Nie prześcigniemy tej strasznej choroby, która zawładnęła ciałem Michała, ale można podnieść jakość jego życia.

Kiedy dowiedzieliśmy się, że w naszym życiu pojawi się Agatka byłam przeszczęśliwa. Mała dziewczynka, która rozświetli nasze życie, która sprawi, że nawet problemy będą błahe i mniej przybijające. Los drugi raz pokazał nam, że nie wszystko będzie tak, jak to sobie wymarzyliśmy.

Michał został starszym bratem, 21.04.2017r., urodziła nam się córeczka, śliczna dziewczynka. Agatka niestety podobnie jak Michał przyszła na świat z hipotrofią i ważyła tylko 2560g, z obniżonym napięciem mięśniowym, zezem zbieżnym obu oczu. W drugim miesiącu życia wykryto wadę serca, ubytek miedzy przedsionkowy ASD II, który jest na tyle duży, że sam się nie zrośnie, potrzebny jest zabieg. Córka jest pod opieką Ślaskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Agatka jest opóźniona psychoruchowo, do tej pory jeszcze nie siedzi, od trzeciego miesiąca jest rehabilitowana.

Agata i Michał Sala

W siódmym miesiącu życia rozpoznano epilepsje. Agatka wymaga intensywnej terapii ruchowej, logopedycznej oraz integracji sensorycznej. Jesteśmy już zaprawieni w boju, wiemy jakie błędy można popełnić i czego trzeba unikać. Choć świat się zawalił, nie było czasu na wylewanie łez. Zostaliśmy z dwójką dzieci całkowicie zależną od nas. Potrzebujemy dla nich wszystkiego. Skoro nie damy rady dostosować naszych dzieci do świata, to musimy zrobić wszystko, by dostosować świat do nich…

Nasz dom wymaga udoskonalenia, tak żeby opieka nad Michałem i Agatką była możliwie łatwa i wygodna. My robimy się coraz starsi a nasze dzieci coraz bardziej wymagające. Chcemy dla nich stworzyć mały świat, w którym nigdy nie będą czuły się gorsze.

Prosimy, pomóżcie nam w opiece nad naszymi dziećmi. W krótkim czasie musimy kupić wózek, podnośnik i wiele innych rzeczy, dzięki którym zapewnimy naszym dzieciom wszystko to, czego potrzebują. Kochamy je nad życie, dlatego chcemy zrobić wszystko, co trzeba, by ich życie nigdy nie było koszmarem.


Wpłaty prosimy kierować na rachunek bankowy Fundacji Pomocy Dzieciom Podaj Rękę Małemu Przyjacielowi z dopiskiem: Michał i Agatka 

Numer rachunku: 69 1140 2017 0000 4702 1296 3116  (PLN) mBank

 

Wpłaty zagraniczne:
Kod SWIFT : BREX PL PW MUL
PL 11 1140 2017 0000 4912 0158 2824
(wpłaty i darowizny w EUR )
PL 09 1140 2017 0000 4012 0158 2816
( wpłaty i darowizny w USD )