POMOC DLA ADAMA I PAWŁA

Wraz z Panią Katarzyna Katka organizujemy zbiórkę dla Pana Adama – ojca samotnie wychowującego syna – Pawła choego na autyzm. Rodzina mieszka w miejscowości Kołodziejewo (poczta Janikowo) woj. kujawsko-pomorskie. Potrzebne są:

Tata Adam:
– buty rozm. 42
– spodnie (w pasie 105cm)
– kurtka XL
– ciepłe kalesony, bielizna

Syn Paweł:
– buty rozm.45
– spodnie tylko dresowe (w pasie 113, biodra 126cm)
– kurtka zimowa 178cm wzrostu
– pieluchomajtki rozm. 3
– ciepłe kalesony, bielizna

– środki czystości
– żywność

POMOC DLA RODZINY KOŁECKICH Z WYGODY SMOSZEWSKIEJ

Kochani! Poznaliśmy wyjątkową rodzinę! 
To osoby, które chorują na liczne choroby i mocno doświadczył los, ale mimo wszystko roztaczają wokół siebie wielką siłę miłości 

Choć sami nie narzekają na swoje życie dzielnie w jedności walcząc o każdy dzień, my staramy się im pomóc zbierając środki pieniężne na leczenie oraz pomoc rzeczową.

DOŁĄCZYCIE DO NAS? 

Potrzebujemy:

ubrania:
– Marcin rozm. buta 42, wzrost 180 (szczupła sylwetka)
– Patrycja wzrost 165, rozm. buta 38 (szczupła sylwetka)
– Natalka wzrost 165, rozmiar buta 38 (tęższa sylwetka)
– Ewa rozmiar buta 36, wzrost 150
– Michałek wzrost 130, rozmiar buta 35/36 (spodnie szerokie w nogawkach)
– Basia wzrost 130, rozmiar buta34
– Pani Zosia wzrost 165, rozmiar buta 37/38
– Klaudusia body ubranka 6 lat
– Pan Roman wzrost 155,rozmiar buta 37
– Pani Emilka wzrost 155,rozmiar buta 36 (tęższa sylwetka)

Żywność:
cukier, mąka, makarony, oleje, bułka tarta, ryż, masła, kasza gryczana, sól, kawa najchętniej Pedros, herbata najchętniej Lipton, konserwy mięsne i rybne, dżemy, serki waniliowe, mleko modyfikowane Bebiko 4R, kaszki Bobovita wieloowocowe lub mleczno-ryżowe, zupki dla Klaudusi 190gr lub 250gr

Środki czystości:
proszek do prania bieli i kolorów, płyny do płukania, Vanish duży do koloru i bieli, płyny do mycia naczyń, szampony, szczoteczki do zębów i pasty, płyny do mycia podłó, płyny do mebli, ściereczki do kurzu, gąbki do mycia ciała, kremy pielęgnacyjne, chusteczki nawilżane, pampersy Paints 15kg, Octaisept (odkażanie miejsc cewnikowania)

Rzeczy zbieramy w Izabelinie lub można dostarczyć bezpośrednio.
Fundusze można przekazać na konto fundacyjne z dopiskiem Klaudia K.

POMOC DLA MALWINKI

Malwinka może liczyć tylko na babcię, która tak naprawdę sama potrzebuje pomocy. Jednak kiedy okazało się, że mama Malwinki, nie może opiekować się córką, ze względu na swój stan zdrowia i pojawiło się widmo oddania dziewczynki obcym ludziom, babcia nie mogła na to pozwolić. Schorowana kobieta zawalczyła o status rodziny zastępczej. Udało się i od 2009 roku opiekuje się Malwinką, która ma już 8 lat. Pani Danuta już pogodziła się ze swoim stanem zdrowia jednak nie może zaakceptować, że Malwinka też ciężko choruje. Choroby górnych dróg oddechowych i pojawiające się infekcje to przede wszystkim wynik warunków w których mieszkają. Malwinka 2 lata temu w roku szkolnym z powodu chorób opuściła tyle dni zajęć, że musiała ponownie chodzić do zerówki. Jednak jest tak zdolna, że zaległy rok nadrobiła i wyrównała edukację.

Babcia Malwinki jest osobą niepełnosprawną przewlekle chorą (astma oskrzelowa, alergia, dyskopatia, refluks żołądkowo przełykowy, zapalenie żołądka i dwunastnicy, niewydolność krążeniowa żylna kończyn dolnych, nadciśnienie tętnicze, neuralgia nerwu trójdzielnego), dlatego nie może podjąć zatrudnienia. Zamieszkują niewielkie mieszkanie na parterze kamienicy, w której nie zabezpieczono fundamentów przed wchłanianiem wilgoci. Pomimo przeprowadzonych remontów wnętrze jest zawilgocone pomimo stałego osuszania specjalistycznym sprzętem, co pociąga za sobą wysokie opłaty za energię elektryczną. Ponadto mieszkanie wymaga ogrzewania nawet w okresie letnim. Warunki mieszkaniowe przyczyniają się do rozwoju chorób przewlekłych. Malwinka często choruje. Była już dwukrotnie hospitalizowana. Jest pod stałą opieką lekarską. Znaczną część naszych dochodów pochłaniają stałe opłaty (1000 zł miesięcznie), raty zaciągniętych kredytów na zakup węgla, pieca grzewczego, lekarstw.

„Dziś sytuacja jest tragiczna. Pieniędzy brak na żywność, środki czystości, odzież, leki. Mimo, iż bardzo się staram nie jestem w stanie bez czyjejś pomocy zapewnić wnuczce podstawowych potrzeb. Żyjemy na granicy nędzy, coraz bardziej się zadłużam. Znalazłam się w sytuacji, która mnie przerasta. Los postawił mnie w trudnej sytuacji życiowej, bo nie mam możliwości i żadnych perspektyw na wyrwanie się z zaklętego kręgu biedy. Pozostaję bez żadnego wsparcia, możliwości zarobkowych. Dochód mój przewyższa kryterium dochodowe rodziny, dlatego też nie kwalifikuje się do korzystania ze wsparcia Ośrodka Pomocy Społecznej w formie zasiłków celowych z powodu niespełnienia kryterium dochodowego.” Danuta Chydzińska Babcia Malwinki

Zbieramy:
– ubranka dla Malwinki 128/134 rozm. buta 34
– ubrania dla Babci Danusi XL buty rozm. 38/39
– środki czystości
– żywność
– artykuły szkolne i zabawki
– fundusze na opał i leczenie

Pomoc można przekazać do nas lub dostarczyć bezpośrednio.
ZA KAŻDĄ FORMĘ POMOCY BARDZO DZIĘKUJEMY!!! 

POMOC DLA KRYSTIANA I JEGO RODZINY
 
Kochani w miejscowosci Dziurdzioły w województwie łódzkim mieszka Krystian Młynarczyk. Krystian ma 17 lat urodził się m.in. z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem oraz choruje w tej chwili na przepuklinę oponowo rdzeniową i wiele innych schorzeń.
Bardzo mocno walczy o niego Tata Robert, który zwrócił się o pomoc do naszej fundacji. Z Krystianem mieszkają jeszcze dwie Siostry i Mama Krystiana.
Rodzina mieszka w mieszkaniu komunalnym, na codzień brakuje funduszy na godne życie, większość finansów pochłania choroba Krystiana.
 
Bardzo byśmy chcieli pomóc tej wspaniałej Rodzinie. Umożliwić Krystianowi stałą rehabilitację i wspomóc zbiórką rzeczową. Może ktoś z Was ma do oddania rzeczy, które tu będą bardzo pomocne.
 
Potrzebne są:
– żywność i chemia
– chodniki dywany
– ubrania dla dziewczynek 160cm szczupłe buty rozm. 36
– ubrania dla Mamy 165cm wzrostu
– ubrania dla Krystiana 155cm wzrostu buty 34
/spodnie tylko dresowe szerokie w biodrach/
– ubrania Robert 175cm
– meble kuchenne
– łóżko dla jednej z dziewczynek
– jednoosobowy fotel rozkładany
– lodówka i pralka
– komputer dla Krystiana
– firanki i zasłonki
– garnki, talerze i sztućce
– pościel i koce
 
Dobro wraca! Warto pomagać! 🙂 <3
———————————————————————————————

Zbiórka dla rodziny z Gaju

Kolejna rodzina, która BARDZO potrzebuje naszej pomocy mieszka w miejscowości GAJ i składa się z rodziców i pięciorga dzieci.
Mama Aneta choruje na serce, osteoporozę, ma zanik mięśni w lewym ręku, obecnie jest po operacji ręki. Kacperek ma chorą tarczycę jest leczony na niskowzrost a Miłoszek choruję na epilepsję ma bezdechy. Tata pracuje, ale pomimo pensji i zasiłków jest rodzinie bardzo ciężko zwłaszcza w okresie zimowym.

Borykają się na co dzień z chorobami, niedostatkiem oraz bardzo trudnymi warunkami mieszkaniowymi.

Rodzina potrzebuje:

Ubrania i buty:
– Tata Marcin ubrania 168/170 w pasie 84 buty rozm. 40/41
– Mama Aneta ubrania 158 XL buty rozm. 35/36
– Weronika ubrania 164 S-L buty rozm. 37
– Julka ubrania 164 S-L buty rozm. 37
– Amelka ubrania 128 buty rozm. 26
– Kacperek ubrania 104 buty rozm. 26
– Miłoszek ubrania 98/104 buty rozm. 24/25

– pralka
– kuchenka gazowa
– zmywarka
– talerze i sztućce
– szklanki i kubki
– pościele i koce
– kuchenka mikrofalowa
– odkurzacz
– stół i krzesła dla 7 osób
– żywność
– chemia, środki czystości
– pieluchy rozm. 5
– zabawki, artykuły szkolne
– ława rozkładana

Wpłaty prosimy kierować na rachunek bankowy Fundacji Pomocy Dzieciom Podaj Rękę Małemu Przyjacielowi z dopiskiem: Rodzina z Gaju
Numer rachunku: 69 1140 2017 0000 4702 1296 3116  (PLN) mBank

Wpłaty zagraniczne:
Kod SWIFT : BREX PL PW MUL
PL 11 1140 2017 0000 4912 0158 2824
(wpłaty i darowizny w EUR )
PL 09 1140 2017 0000 4012 0158 2816
( wpłaty i darowizny w USD )

Zdjęcie użytkownika Fundacja Pomocy Dzieciom Podaj Rękę Małemu Przyjacielowi.
Zdjęcie użytkownika Fundacja Pomocy Dzieciom Podaj Rękę Małemu Przyjacielowi.
Zdjęcie użytkownika Fundacja Pomocy Dzieciom Podaj Rękę Małemu Przyjacielowi.
Zdjęcie użytkownika Fundacja Pomocy Dzieciom Podaj Rękę Małemu Przyjacielowi.